• Licensed to Hatboro-Horsham High School Track - Site License
                                           HY-TEK's Meet Manager 5/11/2010 08:54 AM
                               Kiwanis Relays - 5/3/2009                           
                              Hatboro-Horsham High School                          
                                        Results                                    
     
    Girls 4x100 Meter Relay 7th grade Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
    Finals
      1 Cedarbrook                                          55.50      55.10   3  10   
      2 Arcola                                              55.50      55.35   3   8   
      3 Lionville                                           57.00      56.71   2   6   
      4 Great Valley                                        56.50      56.88   2   4   
      5 Pennwood                                            56.00      57.07   3   2   
      6 Penn Central                                        56.00      57.64   3   1   
      7 Owen J Roberts                                      56.60      57.71   2 
      8 Wissahickon                                         59.00      58.19   2 
      9 Phoenixville                                        58.00      59.35   2 
     10 Keith Valley                                        55.00      59.54   3 
     11 Pennbrook                                           58.70      59.59   2 
     12 Pennfield                                           55.50      60.07   3 
     13 pennwood delco                                                 62.35   1 
     14 Keith Valley  'D'                                             x63.67   1 
     15 Keith Valley  'E'                                             x64.21   1 
     16 Keith Valley  'B'                                             x68.68   1 
     17 Keith Valley  'C'                                             x72.25   1 
     
    Girls 4x100 Meter Relay Open Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Penn Central                                        54.00      53.45   3  10   
      2 Pennwood                                            52.00      53.47   4   8   
      3 Cedarbrook                                          53.50      53.72   4   6   
      4 Pennbrook                                           53.70      54.10   4   4   
      5 Keith Valley                                        53.00      54.90   4   2   
      6 Norristown                                          52.20      54.92   4   1   
      7 Holicong                                            53.50      55.59   4 
      8 Pennfield                                           54.50      55.76   3 
      9 Owen J Roberts                                      55.50      56.27   3 
     10 Unami                                               55.20      56.65   3 
     11 Lenape                                              55.60      56.73   3 
     12 pennwood delco                                                 56.90   2 
     13 Keith Valley  'C'                                             x57.34   1 
     14 Lionville                                           56.00      57.42   3 
     15 Norristown  'B'                                               x57.69   1 
     16 Wissahickon                                         58.00      58.13   2 
     17 Klinger                                                        58.28   2 
     18 Arcola                                              58.00      58.60   2 
     19 Pennfield  'B'                                                x58.71   1 
     20 Keith Valley  'B'                                             x59.21   2 
     21 Great Valley                                        59.00      60.92   2 
     22 Owen J Roberts  'B'                                           x62.88   1 
     23 Keith Valley  'E'                                             x63.31   1 
     24 Keith Valley  'D'                                             x67.51   1 
     
    Girls 4x200 Meter Relay 7th grade Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Cedarbrook                                        2:02.00    1:58.84   3  10   
      2 Great Valley                                      2:01.00    1:58.91   3   8   
      3 Arcola                                            2:00.00    2:00.24   3   6   
      4 Lionville                                         2:04.00    2:01.29   2   4   
      5 Wissahickon                                       2:14.00    2:02.16   2   2   
      6 Pennwood                                          2:03.00    2:02.42   3   1   
      7 Penn Central                                      2:00.00    2:02.79   3 
      8 Pennfield                                         2:10.00    2:04.06   2 
      9 Pennbrook                                         2:01.00    2:04.23   3 
     10 Owen J Roberts                                    2:08.00    2:07.38   2 
     11 Phoenixville                                      2:07.00    2:08.92   2 
     12 Keith Valley                                      2:05.00    2:09.47   2 
     13 pennwood delco                                               2:16.98   1 
     14 Keith Valley  'B'                                           x2:17.78   1 
     15 Keith Valley  'C'                                           x2:20.91   1 
     
    Girls 4x200 Meter Relay Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Cedarbrook                                        1:55.00    1:52.58   4  10   
      2 Arcola                                            1:55.00    1:53.78   4   8   
      3 Norristown                                        2:00.00    1:54.47   3   6   
      4 Keith Valley                                      2:00.00    1:54.85   3   4   
      5 Pennbrook                                         1:53.00    1:55.07   4   2   
      6 Pennfield                                         2:04.00    1:56.82   2   1   
      7 pennwood delco                                               1:57.37   2 
      8 Holicong                                          1:56.00    1:58.67   4 
      9 Owen J Roberts                                    2:05.00    2:00.00   2 
     10 Pennwood                                          1:56.00    2:00.47   4 
     11 Phoenixville                                      1:58.00    2:00.54   3 
     12 Unami                                             2:00.00    2:00.77   3 
     13 Lionville                                         2:03.00    2:00.87   3 
     14 Keith Valley  'B'                                           x2:02.24   2 
     15 Wissahickon                                       2:10.00    2:03.72   2 
     16 Lenape                                            1:57.00    2:05.96   3 
     17 Norristown  'B'                                             x2:06.46   1 
     18 Pennfield  'B'                                              x2:07.04   1 
     19 Great Valley                                      2:08.00    2:07.34   2 
     20 Keith Valley  'C'                                           x2:10.16   1 
     -- Penn Central                                      1:55.00         DQ   4 
     
    Girls 4x400 Meter Relay Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Pennwood                                          4:30.00    4:24.86   2  10   
      2 Keith Valley                                      4:45.00    4:25.28   1   8   
      3 Norristown                                        4:45.00    4:33.66   1   6   
      4 Pennfield                                         4:45.00    4:33.77   2   4   
      5 Unami                                             4:50.00    4:38.39   1   2   
      6 Pennbrook                                         4:25.00    4:39.26   2   1   
      7 Great Valley                                      4:45.00    4:40.73   2 
      8 Lionville                                         4:40.00    4:40.85   2 
      9 Phoenixville                                      4:41.00    4:42.92   2 
     10 Lionville  'B'                                              x4:43.12   1 
     11 Arcola                                            4:45.00    4:43.73   2 
     12 Penn Central                                      4:30.00    4:43.76   2 
     13 Cedarbrook                                        4:30.00    4:44.78   2 
     14 Holicong                                          4:45.00    4:46.69   2 
     15 Wissahickon                                       5:06.00    4:48.86   1 
     16 Klinger                                                      4:53.33   1 
     17 Keith Valley  'B'                                           x5:00.59   1 
     18 Lenape                                            4:44.00    5:05.68   1 
     19 Owen J Roberts                                    5:00.00    5:08.65   1 
     20 Keith Valley  'C'                                           x5:18.09   1 
     21 Norristown  'B'                                             x5:26.68   1 
     22 Keith Valley  'D'                                           x5:30.38   1 
     
    Girls 4x800 Meter Relay Division 2
    ================================================================================
        School                                               Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Arcola                                           10:12.00   10:21.47   10   
      2 Keith Valley                                     11:00.00   10:48.60    8   
      3 Lionville                                        11:30.00   10:48.72    6   
      4 Penn Central                                     12:00.00   10:48.74    4   
      5 Pennwood                                         12:00.00   10:54.14    2   
      6 Pennfield                                        11:15.00   10:57.46    1   
      7 Phoenixville                                     11:00.00   10:59.18  
      8 Wissahickon                                      11:00.00   11:21.57  
      9 Great Valley                                     11:25.00   11:27.86  
     10 Holicong                                         11:15.00   11:31.99  
     11 Cedarbrook                                       12:15.00   11:47.96  
     12 Klinger                                                     11:49.16  
     13 Owen J Roberts                                   11:45.00   11:49.21  
     14 Keith Valley  'B'                                          x12:04.99  
     15 Unami                                            12:45.00   12:06.70  
     16 Keith Valley  'D'                                          x12:21.94  
     17 Keith Valley  'C'                                          x12:26.63  
     18 Keith Valley  'E'                                          x13:40.50  
     
    Girls Distance Medley Division 2
    ================================================================================
        School                                               Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Arcola                                           13:00.00   13:08.90   10   
      2 Pennbrook                                        13:40.00   13:27.65    8   
      3 Keith Valley                                     14:00.00   13:33.57    6   
      4 Penn Central                                     15:00.00   13:52.85    4   
      5 Holicong                                         14:00.00   13:58.12    2   
      6 Unami                                            14:30.00   14:15.11    1   
      7 Lionville                                        13:40.00   14:45.91  
      8 Great Valley                                     14:35.00   14:49.25  
      9 Klinger                                                     14:56.39  
     10 Keith Valley  'B'                                          x15:03.71  
     11 Cedarbrook                                       14:40.00   15:04.57  
     12 Pennwood                                         15:00.00   15:04.68  
     13 Pennfield                                                   15:05.31  
     14 Owen J Roberts                                   14:00.00   15:14.16  
     15 Wissahickon                                      14:00.00   15:28.91  
     16 Keith Valley  'C'                                          x15:58.57  
     17 pennwood delco                                              17:45.70  
     
    Girls Meter Shuttle Hurdle Open Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Arcola                                              39.00      42.91   5  10   
      2 Keith Valley                                        50.00      44.61   4   8   
      3 Cedarbrook                                          44.00      44.99   5   6   
      4 Lenape                                              55.60      45.01   3   4   
      5 Pennwood                                            50.00      46.53   3   2   
      6 Great Valley                                        48.00      47.12   4   1   
      7 Holicong                                            50.00      47.45   4 
      8 pennwood delco                                                 47.54   2 
      9 Norristown                                          55.60      48.32   3 
     10 Pennfield                                                      48.97   2 
     11 Klinger                                                        49.37   2 
     12 Keith Valley  'B'                                             x51.09   1 
     13 Keith Valley  'C'                                             x52.49   1 
     -- Owen J Roberts                                      45.00         DQ   5 
     
    Girls Meter Shuttle Hurdle 7th grade Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Arcola                                              44.00      46.57   3  10   
      2 Pennwood                                                       47.06   2   8   
      3 Cedarbrook                                          44.50      47.31   3   6   
      4 Great Valley                                                   48.31   1   4   
      5 Keith Valley                                        47.00      48.92   3   2   
      6 Keith Valley  'B'                                             x48.99   1 
      7 Owen J Roberts                                      47.00      49.04   2   1   
      8 Pennfield                                                      50.76   2 
      9 Keith Valley  'C'                                             x52.39   1 
     
    Girls High Jump Relay Division 2
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Cedarbrook, 1                Cedarbrook                      5-00.00    5   
      2 Klinger, 4                   Klinger                         4-06.00    4   
      2 Holicong, 3                  Holicong                        4-06.00  
      2 Penn Central, 2              Penn Central                    4-06.00    2   
      2 Arcola, 2                    Arcola                          4-06.00    3   
      6 Lionville, 4                 Lionville                       4-04.00    1   
      6 Norristown, 1                Norristown                      4-04.00  
      6 Cedarbrook, 2                Cedarbrook                      4-04.00    5   
      6 Wissahickon, 2               Wissahickon                     4-04.00    0.50
      6 Klinger, 3                   Klinger                         4-04.00    4   
     11 Pennfield, 2                 Pennfield                       4-02.00  
     11 Pennridge South, 1           Pennridge South                 4-02.00  
     11 Arcola, 1                    Arcola                          4-02.00    3   
     11 Ojr, 3                       Owen J Roberts                  4-02.00  
     11 Lionville, 3                 Lionville                       4-02.00    1   
     16 Penn Cenrtal, 1              Penn Central                    4-00.25    2   
     17 Great Valley, 1              Great Valley                    4-00.00  
     17 Great Valley, 2              Great Valley                    4-00.00  
     17 Pennwood, 2                  Pennwood                        4-00.00  
     17 Ojr, 4                       Owen J Roberts                  4-00.00  
     17 KV, 5                        Keith Valley                    4-00.00  
     17 Wissahickon, 1               Wissahickon                     4-00.00    0.50
     -- Pennridge South, 2           Pennridge South                      NH  
     -- KV, 6                        Keith Valley                         NH  
     -- Holicong, 4                  Holicong                             NH  
     -- Norristown, 2                Norristown                           NH  
     -- Pennwood, 1                  Pennwood                             NH  
     -- Pennfield, 1                 Pennfield                            NH  
     
    Girls Long Jump Relay Division 2
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 KV, 2                        Keith Valley                   15-05.00    5   
      2 Cedarbrook, 2                Cedarbrook                     15-00.00    3   
      3 Pennbrook, 1                 Pennbrook                      14-04.00    0.50
      4 Arcola, 1                    Arcola                         14-03.75    2   
      5 Holicong, 4                  Holicong                       14-00.00    4   
      5 Holicong, 3                  Holicong                       14-00.00    4   
      7 Lionville, 4                 Lionville                      13-08.00  
      8 KV, 1                        Keith Valley                   13-07.00    5   
      9 Great Valley, 2              Great Valley                   13-06.00  
     10 Penn Cenrtal, 1              Penn Central                   13-05.00  
     10 Ojr, 3                       Owen J Roberts                 13-05.00    1   
     12 Ojr, 4                       Owen J Roberts                 13-04.00    1   
     13 Unami, 3                     Unami                          13-00.00  
     14 Cedarbrook, 1                Cedarbrook                     12-11.00    3   
     15 Arcola, 2                    Arcola                         12-09.50    2   
     15 Norristown, 1                Norristown                     12-09.50  
     17 KV, 5                        Keith Valley                   12-09.00  
     18 Pennwood, 2                  Pennwood                       12-08.75  
     19 Penn Central, 2              Penn Central                   12-06.00  
     20 Lionville, 3                 Lionville                      12-03.00  
     21 KV, 6                        Keith Valley                   12-02.00  
     22 Pennbrook, 2                 Pennbrook                      12-01.00    0.50
     23 Wissahickon, 2               Wissahickon                    12-00.00  
     24 Pennfield, 2                 Pennfield                      11-11.00  
     25 Wissahickon, 1               Wissahickon                    11-09.00  
     26 Unami, 4                     Unami                          11-08.00  
     27 Pennfield, 1                 Pennfield                      11-07.00  
     28 Klinger, 3                   Klinger                        11-05.00  
     29 Pennwood, 1                  Pennwood                       11-03.00  
     29 Great Valley, 1              Great Valley                   11-03.00  
     31 Klinger, 4                   Klinger                        10-04.50  
     32 Norristown, 2                Norristown                      9-05.00  
     -- Phoenixville, 4              Phoenixville                         ND  
     -- Phoenixville, 3              Phoenixville                         ND  
     -- Lenape, 2                    Lenape                               ND  
     -- Lenape, 1                    Lenape                               ND  
     
    Girls Shot Put Relay Division 2
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Pwd, 1                       pennwood delco                 29-09.00    5   
      2 Pwd, 2                       pennwood delco                 29-06.00    5   
      3 Lionville, 4                 Lionville                      28-05.00    3   
      4 Holicong, 3                  Holicong                       28-04.00    4   
      5 KV, 6                        Keith Valley                   28-03.00    2   
      6 Cedarbrook, 1                Cedarbrook                     28-02.50  
      7 Penn Cenrtal, 1              Penn Central                   27-09.00  
      8 Holicong, 4                  Holicong                       27-02.50    4   
      9 Ojr, 4                       Owen J Roberts                 26-10.00  
      9 Great Valley, 1              Great Valley                   26-10.00    1   
     11 Lionville, 3                 Lionville                      26-08.00    3   
     12 Pennfield, 2                 Pennfield                      26-07.00  
     13 Unami, 3                     Unami                          26-03.50    0.50
     14 Arcola, 1                    Arcola                         25-07.50  
     15 Klinger, 3                   Klinger                        25-03.00  
     16 Arcola, 2                    Arcola                         25-02.50  
     17 Unami, 4                     Unami                          24-09.00    0.50
     18 KV, 1                        Keith Valley                   24-08.50    2   
     19 Great Valley, 2              Great Valley                   24-07.00    1   
     20 Klinger, 4                   Klinger                        24-05.00  
     21 Ojr, 3                       Owen J Roberts                 24-00.00  
     22 Wissahickon, 1               Wissahickon                    23-09.50  
     23 Pennwood, 2                  Pennwood                       23-08.00  
     24 Pennwood, 1                  Pennwood                       22-09.50  
     25 Cedarbrook, 2                Cedarbrook                     22-08.50  
     26 Wissahickon, 2               Wissahickon                    22-07.00  
     27 KV, 5                        Keith Valley                   21-05.50  
     28 KV, 2                        Keith Valley                   20-10.50  
     29 Pennfield, 1                 Pennfield                      19-06.50  
     30 Penn Central, 2              Penn Central                   18-02.50  
     -- Lenape, 1                    Lenape                               ND  
     -- Lenape, 2                    Lenape                               ND  
     -- Norristown, 2                Norristown                           ND  
     -- Norristown, 1                Norristown                           ND  
     
    Boys 4x100 Meter Relay Open Division 1
    ================================================================================
        School                                               Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Holicong                                            48.00      48.64    5   
      2 Unami                                               49.00      49.55    3   
      3 Hatboro-Horsham                                     49.00      50.24    1   
      4 Lenape                                              48.40      50.42  
      5 Hatboro-Horsham  'B'                                          x56.48  
     
    Boys 4x200 Meter Relay Division 1
    ================================================================================
        School                                               Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Holicong                                          1:42.00    1:43.36    5   
      2 Hatboro-Horsham                                   1:45.00    1:43.66    3   
      3 Lenape                                            1:42.00    1:48.52    1   
      4 Hatboro-Horsham  'B'                                        x1:51.79  
      5 Unami                                             1:45.00    1:52.37  
     
    Boys 4x400 Meter Relay Division 1
    ================================================================================
        School                                               Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Unami                                             4:00.00    3:47.11    5   
      2 Hatboro-Horsham                                   4:00.00    3:51.01    3   
      3 Holicong                                          4:00.00    3:55.86    1   
     -- Lenape                                            4:14.00         NT  
     
    Boys 4x800 Meter Relay Division 1
    ================================================================================
        School                                               Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Holicong                                         10:30.00    9:18.50    5   
      2 Hatboro-Horsham                                  10:30.00    9:41.05    3   
      3 Unami                                            10:30.00   10:28.55    1   
     
    Boys Distance Medley Division 1
    ================================================================================
        School                                               Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Holicong                                         11:30.00   11:40.80    5   
      2 Unami                                            11:00.00   11:53.71    3   
      3 Hatboro-Horsham                                  11:30.00   13:44.20    1   
     
    Boys Meter Shuttle Hurdle Division 1
    ================================================================================
        School                                               Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Holicong                                            41.00      42.78    5   
      2 Unami                                               41.00      43.30    3   
      3 Hatboro-Horsham                                     40.50      43.58    1   
     
    Boys High Jump Relay Division 1
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 HH, 1                        Hatboro-Horsham                 5-06.00    3   
      2 Holicong, 2                  Holicong                        4-10.00    1   
      2 Unami, 1                     Unami                           4-10.00    2.50
      4 Unami, 2                     Unami                           4-08.00    2.50
     -- Lenape, 3                    Lenape                               NH  
     -- HH, 2                        Hatboro-Horsham                      NH  
     -- Lenape, 4                    Lenape                               NH  
     -- Holciong, 1                  Holicong                             NH  
     
    Boys Long Jump Relay Division 1
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 HH, 1                        Hatboro-Horsham                17-11.75    1.50
      2 Unami, 2                     Unami                          17-03.50    2.50
      3 Holicong, 2                  Holicong                       16-06.00    0.50
      4 Unami, 1                     Unami                          15-10.75    2.50
      5 Holciong, 1                  Holicong                       15-06.00    0.50
      6 HH, 2                        Hatboro-Horsham                14-07.00    1.50
     -- Lenape, 3                    Lenape                               ND  
     -- Lenape, 4                    Lenape                               ND  
     
    Boys Triple Jump Relay Division 1
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 HH, 2                        Hatboro-Horsham                36-07.00    2.50
      2 Holicong, 2                  Holicong                       36-05.00    1.50
      3 HH, 1                        Hatboro-Horsham                34-07.00    2.50
      4 Unami, 2                     Unami                          34-06.00    0.50
      5 Unami, 1                     Unami                          33-09.00    0.50
      6 Holciong, 1                  Holicong                       33-08.00    1.50
     -- Lenape, 4                    Lenape                               ND  
     -- Lenape, 3                    Lenape                               ND  
     
    Boys Shot Put Relay Division 1
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Holciong, 1                  Holicong                       40-05.00    2.50
      2 Holicong, 2                  Holicong                       39-06.25    2.50
      3 HH, 1                        Hatboro-Horsham                35-02.50    1.50
      4 HH, 2                        Hatboro-Horsham                34-05.00    1.50
      5 Unami, 2                     Unami                          33-04.50    0.50
      6 Unami, 1                     Unami                          30-04.25    0.50
     -- Lenape, 3                    Lenape                               ND  
     -- Lenape, 4                    Lenape                               ND  
     
    Boys Discus Throw Relay Division 1
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Holciong, 1                  Holicong                         156-06    2.50
      2 Holicong, 2                  Holicong                      111-03.50    2.50
      3 HH, 2                        Hatboro-Horsham               109-05.50    1.50
      4 HH, 1                        Hatboro-Horsham                  109-00    1.50
      5 Unami, 1                     Unami                          91-00.50    0.50
      6 Unami, 2                     Unami                          69-03.25    0.50
     -- Lenape, 3                    Lenape                               ND  
     -- Lenape, 4                    Lenape                               ND  
     
    Boys 4x100 Meter Relay Open Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Keith Valley                                        47.20      47.56   4  10   
      2 Cedarbrook                                                     47.76   4   8   
      3 Phoenixville                                        49.30      48.33   3   6   
      4 Penn Central                                        49.00      48.82   4   4   
      5 Lionville                                           48.50      49.51   4   2   
      6 Pennfield                                           48.50      50.54   4   1   
      7 Norristown                                          49.00      50.84   4 
      8 pennwood delco                                                 51.18   2 
      9 Keith Valley  'B'                                             x52.11   1 
     10 Great Valley                                        53.00      52.31   2 
     11 Owen J Roberts                                      50.00      52.47   3 
     12 Wissahickon                                         50.10      52.48   2 
     12 Pennfield  'B'                                                x52.48   1 
     14 Klinger                                             50.00      52.89   3 
     15 Lionville  'B'                                                x54.06   1 
     16 Norristown  'B'                                               x54.66   1 
     17 Lenape                                              52.30      55.75   2 
     18 Pennwood                                            50.00      57.83   3 
     -- Pennbrook                                           49.00         NT   3 
     -- Arcola                                              50.00         DQ   3 
     
    Boys 4x100 Meter Relay 120 lbs. Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Pennwood                                            50.90      50.38   3  10   
      2 Lionville                                           52.00      51.73   3   8   
      3 Owen J Roberts                                      51.50      51.88   3   6   
      4 Wissahickon                                         52.00      52.00   3   4   
      5 Phoenixville                                        52.50      52.63   2   2   
      6 Great Valley                                        55.00      53.45   2   1   
      7 Penn Central                                        53.00      53.86   2 
      8 pennwood delco                                                 53.88   1 
      9 Arcola                                              53.00      54.10   2 
     10 Keith Valley                                        55.00      54.13   2 
     11 Pennfield  'B'                                                x54.51   1 
     12 Cedarbrook                                                     54.68   1 
     13 Norristown                                          52.00      54.77   3 
     14 Keith Valley  'B'                                             x61.76   1 
     -- Pennfield                                           50.70         NT   3 
     -- Klinger                                             54.00         NT   2 
     
    Boys 4x100 Meter Relay 90lbs Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Owen J Roberts                                      55.50      55.42   2  10   
      2 Great Valley                                        58.00      56.58   2   8   
      3 Lionville                                           57.50      57.02   2   6   
      4 Pennwood                                                       58.80   1   4   
      5 Pennfield  'B'                                                x59.08   1 
      6 Wissahickon                                         60.00      59.52   2   2   
      7 Arcola                                              60.00      59.63   2   1   
      8 Cedarbrook                                                     62.36   1 
      9 Keith Valley  'B'                                             x68.14   1 
     -- Keith Valley                                        60.90         NT   2 
     -- Klinger                                             62.00         DQ   1 
     -- Pennfield                                                         DQ   1 
     
    Boys 4x100 Meter Relay 105 lbs. Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Lionville                                           53.00      53.88   3  10   
      2 Pennfield                                           53.40      54.13   3   8   
      3 Wissahickon                                         57.00      54.34   2   6   
      4 Phoenixville                                        55.00      55.29   3   4   
      5 Klinger                                             56.00      55.38   2   2   
      6 Arcola                                              55.00      55.99   3   1   
      7 Great Valley                                        56.00      56.38   2 
      8 Pennwood                                            56.00      56.61   2 
      9 Norristown                                          55.00      57.83   3 
     10 Owen J Roberts                                      54.00      57.84   3 
     11 Pennfield  'B'                                                x58.43   1 
     12 Cedarbrook                                                     58.57   2 
     13 Phoenixville  'B'                                   59.00     x60.44   1 
     14 Keith Valley  'B'                                             x64.81   1 
     -- Keith Valley                                        57.00         DQ   2 
     
    Boys 4x200 Meter Relay Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Keith Valley                                      1:40.00    1:39.43   4  10   
      2 Cedarbrook                                                   1:39.95   2   8   
      3 Penn Central                                      1:40.00    1:42.09   4   6   
      4 Phoenixville                                      1:43.00    1:42.96   4   4   
      5 Pennwood                                          1:46.00    1:44.28   3   2   
      6 Pennfield                                         1:46.00    1:45.06   3   1   
      7 Klinger                                           1:52.00    1:45.12   2 
      8 Keith Valley  'B'                                           x1:45.39   2 
      9 pennwood delco                                               1:46.54   2 
     10 Lionville                                         1:45.00    1:47.03   4 
     11 Arcola                                            1:45.00    1:47.78   3 
     12 pennwood delco  'B'                                         x1:47.98   2 
     13 Owen J Roberts                                    1:42.00    1:51.43   4 
     14 Wissahickon                                       1:48.00    1:51.70   3 
     15 Great Valley                                      1:58.00    1:53.61   2 
     16 Norristown  'B'                                             x1:54.72   1 
     17 Keith Valley  'C'                                           x1:55.10   1 
     18 Norristown                                        1:46.00    1:57.22   3 
     19 Lenape                                            1:43.00    1:57.86   4 
     20 Phoenixville  'B'                                 1:49.00   x2:06.43   1 
     -- Pennbrook                                         1:45.00         NT   3 
     
    Boys 4x200 Meter Relay 120 lbs. Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Norristown                                        1:49.00    1:44.73   3  10   
      2 Pennwood                                          1:50.00    1:47.00   2   8   
      3 Lionville                                         1:50.00    1:47.95   3   6   
      4 Wissahickon                                       1:50.00    1:48.85   3   4   
      5 Pennfield                                         1:49.00    1:49.67   3   2   
      6 Phoenixville                                      1:52.00    1:50.24   2   1   
      7 Arcola                                            1:50.00    1:52.98   2 
      8 Great Valley                                      1:59.00    1:53.63   2 
      9 Penn Central                                      1:50.00    1:55.04   3 
     10 Owen J Roberts                                    1:45.00    1:57.81   3 
     11 Keith Valley                                      2:00.00    2:02.40   1 
     -- Pennfield  'B'                                                    NT   1 
     -- Cedarbrook                                                        DQ   1 
     
    Boys 4x400 Meter Relay Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Cedarbrook                                                   3:57.06   1  10   
      2 Keith Valley                                      3:55.00    3:57.42   2   8   
      3 Pennwood                                          3:50.00    3:57.89   2   6   
      4 Phoenixville                                      4:12.00    4:03.20   1   4   
      5 Klinger                                           4:15.00    4:04.39   1   2   
      6 Pennfield                                         4:05.00    4:05.78   2   1   
      7 Lionville                                         4:20.00    4:07.92   1 
      8 Penn Central                                      4:00.00    4:08.39   2 
      9 Great Valley                                      4:14.00    4:18.15   1 
     10 Wissahickon                                       4:04.00    4:18.65   2 
     11 Norristown                                        4:10.00    4:20.60   2 
     12 Pennfield  'B'                                              x4:29.63   1 
     13 Arcola                                            4:10.00    4:31.06   2 
     14 Owen J Roberts                                    4:10.00    4:31.60   2 
     -- pennwood delco                                                    NT   1 
     -- Pennfield  'C'                                                    NT   1 
     -- Lenape                                            4:12.00         NT   1 
     
    Boys 4x800 Meter Relay Division 2
    ================================================================================
        School                                               Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Pennwood                                          9:35.00    9:34.36   10   
      2 Arcola                                           10:30.00    9:51.95    8   
      3 Klinger                                          11:00.00    9:58.13    6   
      4 Penn Central                                     10:00.00   10:03.63    4   
      5 Phoenixville                                     10:05.00   10:04.63    2   
      6 Great Valley                                      9:55.00   10:11.68    1   
      7 Cedarbrook                                                  10:12.12  
      8 Owen J Roberts                                   11:00.00   10:13.31  
      9 Pennfield                                         9:44.00   10:13.56  
     10 Wissahickon                                       9:50.00   10:13.57  
     11 Keith Valley                                     10:40.00   10:18.82  
     12 Lionville                                        10:30.00   10:21.15  
     13 Pennfield  'B'                                             x10:29.53  
     14 Lenape                                           10:12.00   10:42.86  
     15 Pennridge South                                  10:30.00   11:00.02  
     16 Keith Valley  'B'                                          x11:30.24  
     17 Lenape  'B'                                                x11:43.05  
     -- Norristown                                       10:30.00         NT  
     -- Pennbrook                                        10:00.00         NT  
     
    Boys Distance Medley Division 2
    ================================================================================
        School                                               Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Arcola                                           13:00.00   12:23.20   10   
      2 Great Valley                                     12:50.00   12:35.81    8   
      3 Pennfield                                        13:00.00   12:37.75    6   
      4 Pennwood                                         13:00.00   12:43.75    4   
      5 Keith Valley                                     12:30.00   12:45.27    2   
      6 Lionville                                        13:00.00   12:48.62    1   
      7 Wissahickon                                      12:40.00   13:03.59  
      8 Keith Valley  'B'                                          x13:06.86  
      9 Penn Central                                     12:30.00   13:07.23  
     10 Owen J Roberts                                   13:00.00   13:10.15  
     11 pennwood delco                                              13:29.52  
     12 Klinger                                          13:15.00   13:32.12  
     13 Cedarbrook                                                  13:40.07  
     14 Norristown                                       13:30.00   13:44.21  
     15 Lenape                                           12:34.00   13:46.75  
     16 Keith Valley  'C'                                          x14:41.82  
     17 Lenape  'B'                                                x15:10.22  
     
    Boys Meter Shuttle Hurdle Open Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Pennfield                                           43.80      39.12   2  10   
      2 Phoenixville                                        39.00      39.72   4   8   
      3 Keith Valley                                        45.00      39.88   1   6   
      4 Norristown                                          41.00      40.60   2   4   
      5 Great Valley                                        41.00      40.72   2   2   
      6 Pennwood                                            41.00      40.80   3   1   
      7 Arcola                                              40.00      40.90   3 
      8 pennwood delco                                                 41.73   1 
      9 Owen J Roberts                                      38.50      42.36   4 
     10 Wissahickon                                         40.00      43.14   4 
     11 Cedarbrook                                                     43.92   1 
     12 Lionville                                           40.00      44.55   3 
     
    Boys Meter Shuttle Hurdle 120 lbs. Division 2
    ===================================================================================
        School                                               Seed     Finals  H# Points
    ===================================================================================
      1 Pennwood                                            43.00      39.05   4  10   
      2 Arcola                                              44.00      40.58   3   8   
      3 Owen J Roberts                                                 42.51   2   6   
      4 Lionville                                           44.00      42.62   3   4   
      5 Great Valley                                        45.00      43.27   2   2   
      6 Pennfield                                           43.30      43.72   4   1   
      7 Cedarbrook                                                     43.95   1 
      8 Wissahickon                                         43.00      44.28   4 
      9 Keith Valley                                        54.00      44.50   2 
     10 Owen J Roberts  'B'                                           x48.04   1 
     11 Phoenixville                                        45.00      48.29   3 
     
    Boys High Jump Relay Division 2
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 KV, 3                        Keith Valley                    5-04.00    5   
      2 Penn Central, 3              Penn Central                    5-02.00    4   
      2 Pennfield, 4                 Pennfield                       5-02.00    3   
      4 Lionville, 1                 Lionville                       5-00.00    2   
      4 Penn Central, 4              Penn Central                    5-00.00    4   
      6 KV, 4                        Keith Valley                    4-10.25    5   
      7 Pennridge South, 3           Pennridge South                 4-10.00    1   
      7 Great Valley, 3              Great Valley                    4-10.00  
      7 Lionville, 2                 Lionville                       4-10.00    2   
      7 Pennfield, 3                 Pennfield                       4-10.00    3   
     11 Wissahickon, 4               Wissahickon                     4-08.00  
     11 Norristown, 3                Norristown                      4-08.00  
     11 Pennwood, 3                  Pennwood                        4-08.00    0.25
     11 Arcola, 3                    Arcola                          4-08.00    0.25
     11 Pennridge South, 4           Pennridge South                 4-08.00    1   
     16 Klinger, 2                   Klinger                         4-06.00  
     16 Arcola, 4                    Arcola                          4-06.00    0.25
     16 Pennwood, 4                  Pennwood                        4-06.00    0.25
     16 Ojr, 2                       Owen J Roberts                  4-06.00  
     -- Great Valley, 4              Great Valley                         NH  
     -- Cedarbrook, 4                Cedarbrook                           NH  
     -- Lenape, 3                    Lenape                               NH  
     -- Cedarbrook, 3                Cedarbrook                           NH  
     -- Norristown, 4                Norristown                           NH  
     -- Klinger, 1                   Klinger                              NH  
     -- Lenape, 4                    Lenape                               NH  
     -- Ojr, 1                       Owen J Roberts                       NH  
     -- Wissahickon, 3               Wissahickon                          NH  
     
    Boys Long Jump Relay Division 2
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 KV, 3                        Keith Valley                   16-09.50    2   
      2 Lionville, 1                 Lionville                      16-08.50    5   
      3 Pennwood, 3                  Pennwood                       16-03.75  
      4 Ojr, 1                       Owen J Roberts                 16-03.50    3   
      5 Penn Central, 3              Penn Central                   16-03.25    4   
      6 Pennfield, 4                 Pennfield                      16-00.00    0.50
      7 Norristown, 3                Norristown                     15-09.75  
      8 Lionville, 2                 Lionville                      15-09.00    5   
      9 Penn Central, 4              Penn Central                   15-08.50    4   
     10 Arcola, 4                    Arcola                         15-08.00    1   
     11 Ojr, 2                       Owen J Roberts                 15-07.50    3   
     12 Wissahickon, 4               Wissahickon                    15-04.50  
     13 Arcola, 3                    Arcola                         15-01.50    1   
     14 KV, 4                        Keith Valley                   14-11.00    2   
     15 Phoenixville, 1              Phoenixville                   14-08.00  
     16 Wissahickon, 3               Wissahickon                    14-06.00  
     17 Great Valley, 4              Great Valley                   14-03.75  
     18 Pennfield, 3                 Pennfield                      14-03.00    0.50
     19 Norristown, 4                Norristown                     14-01.00  
     20 Pennwood, 4                  Pennwood                       13-10.50  
     21 Phoenixville, 2              Phoenixville                   13-09.00  
     22 Great Valley, 3              Great Valley                   13-05.00  
     23 Klinger, 2                   Klinger                        12-07.00  
     24 Klinger, 1                   Klinger                        11-06.25  
     -- Lenape, 3                    Lenape                               ND  
     -- Lenape, 4                    Lenape                               ND  
     -- Cedarbrook, 3                Cedarbrook                           ND  
     -- Cedarbrook, 4                Cedarbrook                           ND  
     
    Boys Shot Put Relay Division 2
    ================================================================================
        Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
    ================================================================================
      1 Arcola, 4                    Arcola                         38-07.75    5   
      2 Arcola, 3                    Arcola                         36-01.00    5   
      3 Phoenixville, 2              Phoenixville                   36-00.00    2   
      4 Klinger, 1                   Klinger                        35-06.00    1   
      5 Lionville, 2                 Lionville                      35-05.50    4   
      6 Lionville, 1                 Lionville                      35-00.00    4   
      7 Pennfield, 3                 Pennfield                      34-09.00    3   
      8 Pennfield, 4                 Pennfield                      34-05.50    3   
      9 Pennwood, 3                  Pennwood                       33-09.50  
     10 KV, 4                        Keith Valley                   33-04.25  
     11 Penn Central, 4              Penn Central                   33-02.50    0.50
     12 Cedarbrook, 4                Cedarbrook                     33-01.00  
     13 Pwd, 4                       pennwood delco                 32-09.00  
     14 Phoenixville, 1              Phoenixville                   32-04.00    2   
     15 Penn Central, 3              Penn Central                   32-00.50    0.50
     16 Klinger, 2                   Klinger                        31-05.25    1   
     17 Ojr, 2                       Owen J Roberts                 31-02.50  
     18 Pennwood, 4                  Pennwood                       30-08.00  
     19 Norristown, 3                Norristown                     30-07.50  
     20 KV, 3                        Keith Valley                   30-05.75  
     21 Ojr, 1                       Owen J Roberts                 30-05.00  
     22 Wissahickon, 4               Wissahickon                    30-01.25  
     23 Great Valley, 4              Great Valley                   29-06.00  
     24 Pwd, 3                       pennwood delco                 29-05.50  
     25 Great Valley, 3              Great Valley                   28-11.50  
     26 Norristown, 4                Norristown                     27-07.25  
     27 Cedarbrook, 3                Cedarbrook                     26-03.50  
     28 Wissahickon, 3               Wissahickon                    25-03.00  
     -- Lenape, 3                    Lenape                               ND  
     -- Lenape, 4                    Lenape                               ND  
     
                 Women - Division 2 - Team Rankings - 12 Events Scored
    ===============================================================================
        1) Arcola                      72        2) Cedarbrook                 64   
        3) Keith Valley                52        4) Pennwood                   33   
        5) Lionville                   24        6) Penn Central               23   
        7) Great Valley                19        8) Holicong                   18   
        9) Pennbrook                   16       10) Norristown                 13   
       11) pennwood delco              10       12) Klinger                     8   
       13) Pennfield                    6       14) Lenape                      4   
       14) Unami                        4       16) Wissahickon                 3   
       16) Owen J Roberts               3                                           
     
                  Men - Division 1 - Team Rankings - 11 Events Scored
    ===============================================================================
        1) Holicong                    41        2) Hatboro-Horsham            29   
        3) Unami                       28        4) Lenape                      1   
     
                  Men - Division 2 - Team Rankings - 14 Events Scored
    ===============================================================================
        1) Lionville                   59        2) Pennwood                   55.50
        3) Keith Valley                50        4) Pennfield                  43   
        5) Arcola                      40.50     6) Phoenixville               35   
        7) Penn Central                31        8) Owen J Roberts             28   
        9) Cedarbrook                  26       10) Great Valley               22   
       11) Wissahickon                 16       12) Norristown                 14   
       13) Klinger                     12       14) Pennridge South             2